Altın fiyatları bugün de hız kesmiyor! Çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum

Güncel altın fiyatlarını öğrenmek isteyen yatırımcılar internet üzerinden araştırmalarına devam ediyor. Yatırımcıların gözdesi altın fiyatlarında son durum nasıl şekillendi, çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? Güncel ve anlık olarak altın fiyatları takip etmek isteyenler altın fiyatlarında son durumu haberimizden öğrenebilir. İşte 27 Mayıs  altın fiyatlarına dair detaylar…

GRAM VE ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Gram altın fiyatları bugün 196 lira bandında ilerliyor. 27 Mayıs Pazar günü gram altın 196,90 liradan alınırken 197,04 liradan satılıyor. Çeyrek altın 316,12 lira alınırken 323,53 liradan satılıyor.

 

CUMHURİYET ALTININDA SON DURUM

Cumhuriyet altını ise 1.305,00 liradan alınıp 1.320,00 liradan satılıyor. Tam ziynet de 1040,50 liradan alınırken 1073,80 liradan satılıyor.

İLGİLİ HABERDolar/TL ne kadar oldu? Dalgalanan dolar bugün kaç lira seviyesinde?Dolar/TL ne kadar oldu? Dalgalanan dolar bugün kaç lira seviyesinde?

ALTIN NEDEN DEĞERLİ?

Altının geleneksel değerinin oluşmasında, az bulunmasından veya zor elde edilmesinden ziyade tabiatta katıksız, saf halde bulunması, dövülerek biçimlendirilebilmesi, havadan ve sudan etkilenmemesi, yani paslanmaması, kararmaması ve donuklaşmaması etkilidir. Bu sayede altın tarih boyunca çok güvenilir bir değer ölçüsü olarak kabul edilmiştir. Tüm bunların dışında altını altın yapan diğer önemli özellikler olarak, sadece klorik ve nitrik asit karışımında (halk arasında altın suyu olarak bilinen) erimesi ve bunun dışında hiçbir asitten etkilenmemesi, kendi hacmindeki sudan 19 kere daha ağır olmasına rağmen çok yumuşak olduğundan kolayca işlenebilir ve inceltilebilir olması gösterilebilir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir