KPSS soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak? 2018 KPSS puan hesaplama…

Kamu personeli olmak isteyen adaylar KPSS’nin ilk oturumuna katıldı. Sınava giren adaylar KPSS sonuçları açıklanmadan önce KPSS soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Puanlarını hesaplamak isteyen adaylar için ÖSYM sınav soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağı duyurmadı. KPSS sonuçları ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanlığı tarafından resmi site üzerinden yayımlanan akademik takvime göre, KPSS Lisans (Kamu Personeli Seçme Personeli) sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine sunularak 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak. KPSS Lisans sınav sonuçlarına ulaş isteyen memur adayları; yukarıdaki link üzerinden kendi TC. kimlik numaraları ve şifrelerini yazmaları halinde sonuç sistemine giriş işlemini başarıyla gerçekleştirecektir.

2018 KPSS KAÇ NET KAÇ PUAN YAPAR?

Hedeflerini gerçekleştirebilmek üzere sınavda ter döken milyonlarca aday KPSS 2018 Lisans bölümü Puan Hesaplaması nasıl yapılır? sorusuna yanıt aramak üzere kolları sıvadı. Diğer taraftan da zorlu sınav maratonunda yerini alacak adaylar tarafından, sınav puanı hesaplamasında yararlanabilecekleri KPSS kaç netin kaç puan yapacağına ilişkin sorgulamalara hız kazandırıldı. İşte, sınavda elde ettiğiniz puanlarınız ve puanınıza karşılık gelen netlerinizle birlikte KPSS Lisans puanı hesaplama işlemini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

KPSS LİSANS P3 PUANI

55 NET->70 PUAN
62 NET->75 PUAN
72 NET->80 PUAN
84 NET->85 PUAN
91 NET->90 PUAN

KPSS PUAN HESAPLAMA TABLOSU
kpss-puan-1
kpss-puan-2
kpss-puan-hesaplama

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir